Zaufaliśmy naszym sprzętom

Gear that functions is the difference between life and death. For me, as an amateur mountaineerer, I have the same demands when I climb in the Himalayas.

„Domy z drewna mogą się spalić. Jednak konstrukcje stalowe są bardziej niebezpieczne, ponieważ stal nagrzewa się i topi, co może uszkodzić konstrukcje budynku i się zawalić”

Johan Karlsson, 33 letni strażak w Kungalv, Szwecja Zachodnia.

„Dorastając zawsze marzyłem, aby być strażakiem. To jest praca, która daje mi satysfakcję”.

„Tak, istnieją stereotypy o nas – strażakach. Pochodzą one z Hollywoodzkich filmów i zdjęć o bohaterach, którzy są gotowi zrobić wszystko, aby uratować czyjeś życie. Oczywiście zdarzają się dramatyczne sytuacje, ale chodzi o to, aby nasze działania opierały się na pracy zespołowej, żeby nie działać samotnie.”

„Kolejny banał, to ratowanie kotów z drzew, które nie muszą być ratowane, bo same znajdą drogę na dół, jak tylko będą głodne.”

„Pracujemy w trudnych warunkach, zawsze ufamy naszemu ekwipunkom”.

„Nie ma typowego dnia strażaka – to jest to, co podoba mi się w mojej pracy. Nie można przewidzieć, co się wydarzy”.

Related reading

90 dni

"To było to, o czym marzyłem. W górach nauczyłem się wiele o sile natury, a zdobyte doświadczenie pomogło mi zachować spokój i przestać się bać"

90 dni
Od roku 1877

LOXY Poland jest częścią światowego koncernu produkującego najwyższej klasy materiały oraz odzież odblaskową . Wieloletnie doświadczenie, nowoczesne zaplecze badawczo-rozwojowe, system jakości są gwarancją solidności i wydajności naszych produktów.

Od roku 1877