Co to takiego piping?

Nov 05 2020

Odzież ochronna to obowiązkowe wyposażanie wielu zawodów, branż i specjalizacji. Szczególnie duże znaczenie ma ubiór o charakterze ostrzegawczym, który jest doskonale widoczny z daleka. Aby jednak dobrze spełniał swoje zadanie, musi posiadać odpowiednio dobrane elementy odblaskowe. Taśmy czy wypustki fluorescencyjne odgrywają bardzo ważną rolę, ponieważ odbijają światło i dzięki temu zapewniają doskonałą odblaskowość. Odzież robocza z takimi elementami zwiększa poziom bezpieczeństwa pracowników wykonujący swoje zadania w trudnych warunkach.

Czym jest piping?

Jest to specjalnie zaprojektowana wypustka odblaskowa, czyli tzw. piping. Ta wąska taśma posiada specyficzne cechy, a są nimi bardzo dobre właściwości fluorescencyjne. Produkuje się ją w różnych kolorach, które można dopasować do charakteru i specyfiki danego zawodu. Taki element, odbijający światło jest wytwarzany z dowolnej taśmy odblaskowej, pochodzącej od producenta, który zajmuje się tego rodzaju działalnością. Wypustki odblaskowe produkowane są zazwyczaj o różnej szerokości i grubości sznurka. Można je dobrać także pod względem elastyczności oraz wykończenia lamówką, mogą być także uszyte ze skosu.

Piping – gdzie ma zastosowanie?

Taka wypustka odblaskowa posiada doskonałą odblaskowość, dzięki czemu jest wykorzystywana na elementach odzieży pracowników z różnych branż. Pracownicy produkcyjni, magazynierzy i wiele innych zawodów powinni posiadać odzież z takimi elementami odblaskowymi, ponieważ zapewniają bardzo dobrą widoczność. Praca na przestronnych halach produkcyjnych, przemysłowych czy na magazynach może stwarzać zagrożenie wypadkiem, a dzięki ubraniom i innym akcesoriom z wypustkami odblaskowymi, poprawione jest znacznie bezpieczeństwo pracy.
Wypustki odblaskowe mają bardzo szerokie spektrum zastosowań. Wykorzystuje się je przy produkcji butów, plecaków, kurtek i toreb. Ponadto są wykorzystywane jako wypełnienie innego rodzaju asortymentu, takiego jak zabawki, wózki dziecięce, tapicerka samochodowa czy meble ogrodowe.

Dlaczego warto stosować wypustki odblaskowe?

To produkty, które spełniają bardzo ważne zadanie, ponieważ przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa w miejscu pracy czy w ruchu ulicznym. Dzięki znakomitej widoczności wyeliminowane zostaje ryzyko wypadków i innych kolizji, co przedkłada się na większy poziom bezpieczeństwa na drodze po zmroku czy w pracy na nocnej zmianie.
Takie materiały odblaskowe to bardzo ważne elementy odzieży, plecaków, toreb i butów, ponieważ są doskonale widoczne już ze znacznej odległości.