Jak uszczelnić szwy w namiocie?

Aug 02 2020

Lato to czas wakacji i urlopów, kiedy większość z nas planuje dłuższy lub krótszy wypoczynek. Nie wszyscy jednak wybierają pobyt w drogich hotelach i nadmorskich kurortach, część osób woli biwak na polach namiotowych. Dla wielu ludzi takie rozwiązanie jest zdecydowanie tańsze i bardziej atrakcyjne, ponieważ mogą obcować z naturą, a nie przebywać większość dnia w apartamentowcu. Aby jednak wypoczynek był bezproblemowy, musimy mieć namiot w idealnej kondycji. Uszczelnianie szwów w namiocie to znakomite rozwiązanie, ponieważ to one są najbardziej narażone na przeciekanie deszczu w przypadku pojawienia się opadów.

Uszczelnianie szwów w namiocie – czy to konieczne?

Namiot to stabilna konstrukcja, wykonana z mocnego, wytrzymałego i wodoodpornego materiału. Jednak szwy są elementem, który może być problematyczny. To newralgiczne miejsca, które mogą przepuszczać nie tylko światło i zapachy dochodzące z zewnątrz, ale także powodować wilgoć w środku namiotu. W przypadku dużych opadów sytuacja staje się wysoce niekomfortowa. Dlatego też szwy namiotu powinny posiadać odpowiednie uszczelnienie. Do tego celu trzeba wykorzystać specjalistyczne taśmy uszczelniające, dzięki którym wnętrze namiotu pozostanie suche, przytulne i przyjemne.

Jak uszczelnić szwy w namiocie?

Najpierw trzeba dobrać rodzaj taśmy, ponieważ występują różne ich rodzaje – jedno, dwu lub trzywarstwowe. Służą one do uszczelniania szwów odzieży przeciwdeszczowej, sportowej i roboczej, a także przeciwpożarowej, chemicznej, wojskowej, namiotów i wszelkiego rodzaju pokrowców. Dostępna jest także transparentna taśma z dwustronnym klejem, którą wykorzystuje się do łączenia materiałów bezszwowo.

Ze względu na specyfikę materiału, trudno samemu uszczelnić szwy w namiocie. Najlepiej skorzystać ze specjalistycznych maszyn, które idealnie dopasują rodzaj taśmy i dokonają precyzyjnego uszczelnienia szwów. Dzięki wykorzystaniu profesjonalnych urządzeń namiot pozostanie idealnie zabezpieczony przed wszelkimi niekorzystnymi czynnikami pogodowymi.