Kilka słów o webbingu

Nov 10 2020

W okresie jesienno-zimowym, kiedy szybko zapada zmierzch trzeba szczególnie zadbać o bezpieczeństwo, nie tylko wszystkich użytkowników ruchu, ale także pracowników drogowych i służb mundurowych. Temu celowi służą specjalnie zaprojektowane elementy odzieży o właściwościach fluorescencyjnych. Dzięki takim akcesoriom zarówno piesi, jak i rowerzyści będą doskonale widoczni w ruchu ulicznym już z daleka. Specjalna odzież ostrzegawcza z elementami odblaskowymi przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa, a co za tym idzie ochrony zdrowia i życia.

Czym jest webbing?

To dziwnie brzmiące określenie oznacza różnego rodzaju taśmy odblaskowe, które mają właściwości fluorescencyjne. Mogą być one wykonane z transferu matowego lub odblaskowego na dowolnej szerokości taśmy tkanej. Na rynku dostępne są taśmy zróżnicowane pod względem kolorystycznym, ale łączy je jedna, ważna zaleta. Znakomicie odbijają światło, zwiększając tym samych widoczność w trudnych warunkach pogodowych. Dzięki temu przyczyniają się do poprawy widoczności nie tylko na drodze, ale na górskim szlaku we mgle czy w lesie podczas deszczu. Takie elementy służą do naszywania nie tylko na odzież, ale także na plecaki, torby, tornistry, czapki, rękawiczki, buty, kurtki i kamizelki.

Webbing – gdzie znajduje zastosowanie?

Dzięki swoim specyficznym cechom takie taśmy odblaskowe są chętnie wykorzystywane w produkcji odzieży ochronnej i ostrzegawczej i to dla firm i instytucji z różnych branż. Sportowcy, pracownicy służby zdrowia i ratownictwa medycznego oraz strażacy, policjanci i służby porządkowe powinni być obowiązkowo wyposażone w taką odzież. Ze względu na doskonałe właściwości trudnopalne ubrania i inne akcesoria z elementami odblaskowymi znajdują szerokie zastosowanie nie tylko pośród pracowników straży pożarnej, ale i innych zawodów, które mają do czynienia z ogniem, takich jak np. spawacze.

Webbing – jakie ma zadania?

Zwiększenie bezpieczeństwa i widoczności to podstawowe zadanie odzieży i innych elementów wyposażenia z taśmami o charakterze odblaskowym. Jest to niezwykle istotna kwestia, ponieważ znakomita odblaskowość przyczynia się do poprawy widoczności w nocy, podczas zmierzchu, mgły lub opadów deszczu i śniegu. Dlatego odzież z taśmami odblaskowymi to doskonałe rozwiązanie dla dzieci zmierzających do szkoły, rowerzystów, turystów i pracowników wielu specjalizacji. Nowoczesne i innowacyjne taśmy odblaskowe to produkt, dedykowany wszystkim tym, którym zależy na bezpieczeństwie o każdej porze roku.