Maszyny czy taśmy do uszczelniania szwów?

Jul 15 2020

Uszczelnianie szwów to specjalistyczne działanie mające na celu wzmocnienie parametrów technicznych złączonych elementów materiału. Specjalna technologia łączenia szwów służy do produkcji odzieży wykorzystywanej w trudnych warunkach atmosferycznych, takich jak silny deszcz, śnieg czy grad. Odzież ochronna i wodoodporna, sportowa czy medyczna, pokrowce, namioty i plecaki wymagają specjalnie opracowanych technologii produkcji, w której dużą rolę odgrywa taśma do uszczelniania szwów.

Maszyna do uszczelniania szwów – jakie zalety?

Jeżeli jesteś producentem odzieży wodoodpornej, różnego rodzaju planek, plecaków i namiotów to takie urządzenie jest niezbędne na wyposażeniu twojej szwalni. Dzięki niemu sprawnie i profesjonalnie zrealizujesz każde zamówienie, ponieważ taka maszyna usprawni pracę w każdym zakładzie odzieżowym. Urządzenie do uszczelniania szwów ma bardzo wiele zalet. Jakich? Przede wszystkim funkcjonalność, niezawodne działanie i komfort pracy operatora. Dzięki specjalnej konstrukcji pochylonego ramienia, dużej powierzchni roboczej stołu, szybkiej zmiany położenia dyszy i możliwości sprawnej wymiany grzałki możesz zwiększyć wydajność i powiększyć zyski. Ponadto maszyna wyposażona jest w m.in. automatyczny obcinacz taśmy, podajnik, ułatwiający naciąganie tkaniny i specjalne rolki, które przesuwają tkaninę. To doskonale właściwości, dlatego w taką maszynę zawsze warto zainwestować.

Jaka taśma uszczelniająca szwy?

Rodzaj taśmy do uszczelniania uzależniony jest od zapotrzebowania producenta i specyfiki działalności jego firmy. Szyjesz dzież przeciwdeszczową z PCV i PU, wybierz taśmę jednowarstwową, ta o podwójnej warstwie idealnie nadaje się do szycia odzieży sportowej i roboczej, zaś najgrubsza, posiadająca trzy warstwy do uszczelniania bardziej wymagających tkanin, służących do produkcji odzieży wojskowej, medycznej, chemicznej. Możesz także wybrać dwustronną taśmę z klejem, która służy do łączenia tkaniny bezszwowo przy pomocy klejarki lub prasy.

Odpowiedź na pytanie: maszyny czy taśmy do uszczelniania szwów? – należy zawsze do producenta, który musi rozważyć wszystkie możliwości i podjąć decyzję co mu się bardziej opłaca.